Перша і очевидне перевагаздійснення комерційних онлайн-закупівель – це зниження витрат на придбання товарів/робіт/послуг. Однак використання систем електронних закупівель дозволяє організаціям реалізовувати і додаткові цілі. Так, впровадження системи електронних закупівель було продовженням політики по оптимізації бізнес-процесів і підвищення ефективності використання ресурсів.

Перейшовши на систему електронних закупівель, учасники отримали як зменшення прямих витрат, так і автоматизацію або повне «видалення» процесів, які не мають цінності, а також для них створили умови рівного доступу потенційних постачальників до участі в тендерах.

Перелік переваг станом на 2020 рік

Якщо говорити більш предметно, то переваги використання системи полягають в наступному:

  • спрощення внутрішніх і зовнішніх комунікацій між учасниками процесу закупівель;
  • стимуляція конкуренції між постачальниками;
  • зниження витрат часу на проведення, аналіз і контроль закупівель;
  • виключення фінансових махінацій з процесу закупівель;
  • оптимізація і структуризація всіх процесів закупівель за коштами чіткого визначення ролей, процедур і документів;
  • формування загальної бази документообігу за весь період здійснення закупівель.

Найбільш ефективною є закупівля так званих «off-the-shelfproducts» — «товарів з полиці». Це стандартні товари, для яких, з одного боку, нескладно виписати досить чітку технічну специфікацію, з іншого боку, їх закупівля через систему електронних закупівель забезпечує досить велика кількість постачальників, що беруть участь в торгах, і, як результат, оптимальну ціну закупівлі.

Для того, щоб дізнатись про надійних постачальників можливості проведення онлайн торгів, варто переглянути цю статтю https://aeaep.com.ua/info/asotsiatsiia-birzhovi-ta-elektronni-majdanchyky-misiia-tsili-uchasnyky/ та вам стане зрозуміло, в чому переваги. Більш того, на сайті Асоціації «Біржових та електронних майданчиків» ви можете отримати додаткову інформацію про зміни в законодавстві стосовно питань різних ринків державних закупівель.