До початку будівництва Prozorro урядові тендерні процедури передбачали відкати, закупівлю неякісних товарів та відмивання грошей. Прозора система загальнодоступних електронних закупівель стала результатом завдань суспільства. Ось уже два роки всі державні органи країни примусово проводять аукціони на платформі Prozorro, зводячи до мінімуму свою корупцію та розкрадання державних грошей. Але категорично стверджувати, що з впровадженням системи Prozorro, участь у державних закупівлях миттєво стала кристально достовірною, є неприйнятною.

Проте, безперечно, ця трансформація стала найефективнішою з усіх антикорупційних заходів, які зараз проводяться в Україні, і докорінно змінила ринок. Ця позитивна трансформація ринку відбулася саме тому, що вона була вигідною для всіх. Відтепер уряд купує товари та джерела за ринковими цінами, істотно заощаджуючи бюджетні гроші.

Перевага торгівлі в системі Prozorro

Підприємництво будь-якого розміру, зацікавлене у доступі на ринок, купівлі чи продажу широкого асортименту, отримало ймовірність та спосіб брати участь у тендерах на рівних та справедливих умовах. Громадськість, з іншого боку, має право відстежувати через Prozorro всі дії торгів, законність та ефективність використання бюджетних коштів.

Водночас, найвища збереженість бюджетних фінансів є обов’язковою, оскільки вона може брати участь у тендері на платформі Prozorro лише на основі скорочення (протилежний аукціон). У ході цього витрати зменшуються на один номінальний крок, закріплений системою вздовж початкового.

Першою, хто укладе контракт на надання послуг або постачання товарів, буде володіти компанія, яка після 3 раундів зниження ціни за інших рівних умов установить найнижчу ціну з усіх, запропонованих іншими учасниками торгів. Через діяльність системи Prozorro участь у тендерах стала допустимою для всієї організації. Цифрова багатоплатформна система, розроблена для того, щоб бути доступною для всіх, надає підрядникам 100% шанс бути в курсі всіх державних тендерів України.

Для того, щоб взяти участь у тендері за підтримки електронної системи Prozorro, необхідно зареєструватися на будь -якій із торгових платформ, які включені до загальної бази даних. Кожен із цих торгових доменів має власний інтерфейс, свої тонкощі функціональності та використання, особистий пакет послуг, який вони представляють. Але всі вони знаходяться в загальній системі Prozorro, і про найзначніші зміни на одній із цих платформ кожен новий тендер або дані на додаток до нього відразу стають відомими всім. А особистий характер цих деталей Prozorro –лише привід для формування та вдосконалення системи, починаючи з того факту, що суперництво прагне оптимізувати обслуговування.

Що можна купити на УУБ

З впровадженням в Україні електронної торгівлі в Інтернеті докорінно змінився підхід до продажу та оренди майна, яке знаходиться під державним контролем та на балансі місцевих громад. Найновіший формат передачі конфіскованого майна у Prozorro, розпочав свою роботу у 2016 році.

Цей проект довів свою ефективність, а отже, був пов’язаний із продажем активів малої приватизації та інших об’єктів державного та комунального господарства.

На сьогоднішній день система Prozorro продає:

  1. Майно фінансових установ, які перебувають у процесі ліквідації;
  2. Майно малої приватизації;
  3. Державні та комунальні активи;
  4. Реалізація необробленої деревини;
  5. Майно банкрутів боржника;
  6. Оренда комунальної та державної власності, а також фірм приватної власності;
  7. Власність приватних фірм;
  8. Оренда земельних ділянок;
  9. Лом чорних та кольорових металів;
  10. Права вимоги за кредитним договором.

Інтернет-аукціони Prozorro.Sale проходять у двох форматах: англійському – так званому звичайному та голландському. При першому ціну потрібно на лот збільшувати, а при другому – зменшувати. Більше про аукціони є на сайті https://sale.uub.com.ua/ru/news/yak-vygraty-aukcion-na-orendu-zemli-na-majdanchyku-prozorro-sale