Щоб вигідно купити чи продати ліс-кругляк, рекомендується користуватися зручними онлайн сервісами, де проводяться публічні торги. Відкритою онлайн платформою державних закупівель є ресурс Прозорро. На цьому сервісі публічних державних закупок успішно продається та купується деревина різного сорту та призначення. Стати учасником відкритих торгів можна через партнерських ресурс ProZorro — Українську Універсальну Біржу (УББ). Зареєструватися на ресурсі можна за ресурс за посиланням sale.uub.com.ua.

Плюси купівлі лісу кругляка на Прозорро.Продажі

Згідно Закону України «Про здійснення державних закупівель» державні та некомерційні структури, які управляють державним та комунальним майном, зобов’язані закупляти продукцію через веб платформу державних закупівель Прозорро. Через онлайн аукціони можна придбати сировину, готову продукцію та інші товари та послуги.

До 2016 року крупні лісові господарства та лісозаготівельні компанії здійснювали закупки та продажі без контролю держави. Це часто призводило до зловживань та умисного заниження ціни на ліс кругляк, і в держбюджет недоотримував мільйони гривень. З 2016 року стартувала електронна система Прозорро, де всі угоди доступні для публічного перегляду та контролю регулюючими органами та громадою.

Купити ліс-кругляк за ринковими цінами через публічний аукціон ProZorro.Sale можна на партнерському онлайн ресурсі УУБ за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/prodam-lis-kruglyak-sosny-v-m-harkiv-na-prozoro-prodazhi.

Які сорти лісу кругляка можна придбати на Прозорро

Згідно даних Державного агентства лісових ресурсів України всі лісові господарюючі структури зобов’язані вести діяльність у відповідності до національних стандартів, які також гармонізовані з європейськими. Ці стандарти регламентують сортність, розмірно-якісні характеристики сировини, заготовок та продукції.

До 2019 року деревина розподілялась на три сорти (І, ІІ, ІІІ сорт) та сортаменти по призначенню, то з 2019 року класифікація змінилась на європейську (A, B, C, D). Такі нормативи розроблені Технічним комітетом України зі стандартизації лісових ресурсів, затверджені державним підприємством «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості».

Особливості застосування європейської системи стандартизації круглих лісоматеріалів:

  1. В категорію включені 10 груп діаметрів (не 3 групи, як було у національній системі).
  2. Для визначення діаметру та віднесення до відповідної групи стовбур заміряють посередині. Замір робиться з корою чи без кори (ці особливості визначаються споживачем).
  3. Сорт якості визначається не призначенням деревини, а показниками розміру та якості сировини. Чим більший розмір та менше дефектів у лісосировині, тим вищою вважається її якість.

Для участі у відкритих  торгах реєструйтеся на відкритій платформі УУБ! На сервісі можна отримати консультацію про підготовку документів, прийняття участі у аукціоні.