Вигідно купити чи продати деревину різного сортаменту та якості можна на онлайн ресурсі Прозорро. Це унікальна платформа державних закупівель, де угоди укладаються за результатами електронних торгів. На ресурсі ProZorro.Sale проводяться відкриті тендери по купівлі-продажу різноманітних товарів, робіт та послуг. Для зручності та доступності Прозорро співпрацює з партнерськими онлайн ресурсами. Одним з таких майданчиків є Українська Універсальна Біржа (УББ). Зареєструватися на партнерському сайті можна за посиланням sale.uub.com.ua. На біржі УУБ можна отримати інформацію про нові тендери, проконсультуватися по питанням підготовки тендерної документації.

Особливості проведення електронних торгів по продажу сухостою на Прозорро

Через онлайн ресурс Прозорро.Продажі реалізують свою продукцію лісогосподарства державної та комунальної власності. Такі вимоги регламентовані законодавством України, згідно якого з 2016 року державні підприємства зобов’язали вести продаж прозоро та публічно. Таким чином нівелюється корупційна складова, по причині якої до 2016 року держбюджет нашої країни недоотримував мільйони гривен. Продаж через Прозорро дає можливість належного контролю за цінами (щоб вони не були занижені) та процедурами торгів (щоб продукцію не продавали «своїм компаніям» за домовленістю).

До сухостою деревини відносять засохлі дерева та кущі, які стоять на коренях. Рослини засихають через коливання температур, шкідників, надмірної вологи, лісових пожеж, грибків, старіння та з інших причин. Згідно діючих нормативів, лісові господарства та заготівельні компанії зобов’язані проводити санітарну рубку та вивезення сухостою з лісу. Санітарна чистка сухої лісосировини проводиться для запобігання захворювання здорових дерев та розмноження шкідників. Сухостій не знищується, а продається, як окрема товарна категорія, бо такі матеріали придатні для різноманітного використання.

Сухостій деревини затребуваний на будівельному ринку. З сухої деревини виготовляються дошки, брус, матеріали для проведення будівельних та ремонтних робіт, виготовлення готової продукції. На публічних торгах можна придбати крупні та невеликі партії деревини різного сорту та призначення. Торги відбуваються відкрито, всі бажаючі можуть стати учасниками електронного аукціону та перемогти, запропонувавши найкращі умови.

Як прийняти участь у тендері Прозорро

Щоб стати учасником торгів, потрібно пройти реєстрацію на Прозорро чи одному з партнерських майданчиків. Зареєструвавшись на є Українській Універсальній Біржі за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/kupivlya-brusiv-suhostoyu-na-prozoro-prodazhi, ви будете мати можливість отримувати актуальні новини про оголошені тендери. На УУБ також можна замовити консультацію про підготовку тендерних документів, процедури підготовки та проведення електронних торгів тощо. Для отримання новин потрібно підписатися на розсилку.