Придбати чи продати дров’яну лісосировину можна на електронних біржах з відкритими торгами. На онлайн платформі системи державних закупівель Прозорро щодня оголошуються нові тендери по купівлі-продажу лісу різного призначення та сортності. Інформація про нові публічні аукціони та новини біржових торгів публікується на ProZorro та офіційних партнерських майданчиках. Одним з акредитованих партнерів державної онлайн системи є Товарна біржа «Українська Енергетична Біржа», інформацію про яку можна знайти на офіційному ресурсі ТБ УЕБ sale.ueex.com.ua. Щоб отримувати оперативні дані про вигідні тендерні пропозиції, реєструйтеся на біржі та підписуйтесь на електронну розсилку новин!

Плюси відкритих торгів деревиною різного сорту

До дров’яної деревини відноситься лісосировина, яка не може бути використана у виробництві пиломатеріалів, будівельних матеріалів, меблевій та паперовій промисловості тощо. Така продукція реалізується за зниженою ціною і має великий попит у сфері теплоенергетики, електроенергетики. На офіційні електронні торги свою сировину виставляють великі лісові господарства (бо з 2020 року держава зобов’язала крупних постачальників лісосировини продавати не мене 25% своєї продукції через відкриті аукціони).

Вартість дров’яної сировини залежить від породи, сорту та якості деревини (кількість сучків чи викривлень, рівень хімічного чи радіаційного забруднення та ін..).

Переваги придбання продукції лісгоспів через систему електронних торгів у режимі реального часу:

  • Великий вибір постачальників потрібної продукції. Всі державні, комунальні та крупні комерційні підприємства, які займаються лісозаготовчою та деревопереробною діяльністю, зобов’язані реалізувати продукцію через публічні торги. Таке нововведення відкриває доступ усім покупцям, які спроможні виконати умови продавця. А також виключає тіньові та корупційні схеми.
  • Рівні умови для всіх учасників публічного аукціону. Кожен учасник відритих електронних торгів може запропонувати свою ціну, виходячи з попередньої вартості виставленого лоту (партії товару).
  • Гарантія відповідності обговорених умов. Продукція, яка купується через ProZorro.Sale, повинна відповідати заявленим у опису лоту умовам. Якщо покупець отримає товар, який не відповідаю заявленим характеристикам, він може подати скаргу до відповідної структури і угода буде скасована або постачальник буде зобов’язаний поставити продукцію відповідної якості.

Як купити дров’яну сировину через онлайн аукціон

Щоб отримувати вчасно свіжу та актуальну інформацію про тендери від лісогосподарств України, зареєструйтеся на платформі ТБ УЕБ та оберіть зручний спосіб отримання новин. Деталі купівлі лісу для палива через електронний ресурс можна зайти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/prodazh-drovyanoqi-produkciqi-na-prozorro-prodazhi.

На Товарній біржі «Українська Енергетична Біржа» можна зайти дані про майбутні торги, з описом лотів (партій дерево сировини) та подати заявку на участь у публічних аукціонах. Через ресурс Прозорро можна купити малу, середню чи крупну партію лісоматеріалів для технічних потреб чи опалення житлових будівель, промислових підприємств, державних установ.

Аукціони по купівлі-продажу необробленої сировини щорічно приносять державним лісогосподарствам сотні мільйонів гривень прибутку. Продаж на відкритих електронних торгах гарантую ринкову ціну, відсутність «договорняків» та тіньових схем, через які держава недоотримує мільйони гривень податків.