Сьогодні дуже велика кількість великих компаній, середніх підприємців і навіть простих фізичних осіб активно користуються системою електронних торгів. Брати участь в аукціони – це дійсно зручно і такий формат дає змогу кожному користувачеві скласти конкуренцію та спробувати отримати певне майно за більш низькою ціною.

При цьому, не всі звертають увагу на те, що собою представляє сам аукціон, з яких етапів він складається та по якому принципу проходить. Насправді, ці моменти можуть бути також цікавими й для звичайних учасників, які можуть взяти для себе з цього щось корисне.

Вибір електронного майданчика – це один з кроків, який є дійсно важливим. Якщо ж говорити загалом, то обирати можна будь-який сервіс, що має акредитацію в ПроЗорро. До таких сервісів можна віднести і сайт uub.in.ua, де ви можете знайти величезну кількість аукціонів по самим різним напрямкам.

Основні етапи проведення електронних торгів

Сучасна форма проведення аукціонів в електронному форматі не сильно відрізняється від того, якими вони були декілька років тому.

До основних етапів можна віднести:

  • Формування лоту – мова йде про визначення основного завдання конкретно взятого аукціону. Це може бути реалізація певного об’єкта нерухомості, транспорту й тому подібного;
  • Підготовка умов – наступним етапом є формування чітких умов до потенційного учасника. Всі ці вимоги повинні бути конкретно й зрозуміло прописані у відповідному блоці з інформацією;
  • Запуск аукціону – з самого початку сам лот завантажується в систему ПроЗорро, але самі торги проходять вже на акредитованих електронних майданчиках, куди згодом надсилаються ці оголошення;
  • Збір пропозицій – це вже той крок, коли користувачі отримують можливість відправляти свої заявки на розгляд;
  • Розгляд заявок та визначення переможця – на цьому етапі обирається та пропозиція, яка відповідає чітким вимогам і є економічно найбільш вигідною.

Досить часто в аукціонах передбаченим процесом є сам факт торгів, коли учасники можуть або підвищувати свої ціни, або ж навпаки їх зменшувати. Тут вже багато залежить від конкретно обраної форми торгів.

Всі ці моменти є досить простими і на те, щоб з ними ознайомитися вам навіть не доведеться витрачати багато часу. Якщо мова йде про учасників. які вперше беруть участь в аукціоні, то для них це буде справді корисно.