Тендери та державні закупівлі відносяться до видів конкурсних заявок, розміщених на спеціалізованих майданчиках. Майданчиками можуть виступати біржі, але певні державні замовлення можуть бути розміщені тільки на певних сервісах. Зокрема регламентування законами окремих держзакупівель або віднесення заявки на пошук виконавця в рамках державної таємниці забезпечує закритий доступ до ряду замовлень.
Участь в тендерах
Для участі в конкурсі за окремим тендером або держзакупівлю компанія повинна виконати ряд процедур:
- ознайомитися з законодавством відповідно до якого проходить реєстрація в системі та допускається участь в конкурсі;
- вибрати електронний сервіс з можливих та легально функціонуючих в країні або регіоні;
- отримати електронно-цифровий підпис в спеціалізованому центрі;
- встановити потрібне програмне забезпечення;
- пройти акредитацію на системі електронних торговельних майданчиків.
Кожен замовник або виконавець має право використовувати різні майданчики для розміщення замовлень або пошуку закупівель. Законодавство не зобов’язує обидві сторони використовувати тільки один сервіс.
Що таке тендери та як проходять
Тендери представляють собою конкурс з одним покупцем та декількома постачальниками. Коли тендер вважається оголошеним, то забезпечується зв’язок замовника й потенційних виконавців за допомогою електронних сервісів, розсилок. Торгові майданчики й біржі дозволяють покупцеві робіт або замовнику вибрати найкращий варіант виконання тендера або закупівлі.
Тендери підрозділяються на державні та комерційні, тобто замовником виступає державний орган, міністерство або приватна компанія, холдинг. Державні замовлення можуть називатися муніципальними за рахунок розташування заявки на певній території, до якої відноситься те чи інше казенне, адміністративна установа.
Державні закупівлі мають відмінність – їх замовником виступає державна структура. Всі заявки, подані через систему регламентуються законодавством, а виконавець повинен чітко надавати інформацію про наявні активи і документації. Для пошуку замовлень в форматі заявок від державних структур слід використовувати спеціальні онлайн-майданчики. Таким чином в країні проводяться торги брухту, державного майна, нафти, газу, необробленої деревини. Більше інформації за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodat-dub-kruglyak-u-zhtomri-na-prozoroprodazhi/.