Ринок торгівлі електроенергією в Україні зазнав змін. Продаж ресурсу тепер можна організувати через електронний аукціон. Це дає певні переваги для користувачів, постачальників та виробників. Завдяки діяльності системи вартість енергії формується прозоро, установлюються адекватні ціни, корупціонери не мають шансів вплинути на процес продажу.

Механізм продажу електроенергії на Українській енергетичній біржі

До реформування ринку енергію продавали оптовому покупцю, який надавав ресурс посереднику, а вкінці її отримувало населення. В цілому оптовий сегмент складається з чотирьох ринків:

  • 1.      Двосторонніх договорів. Саме так діє Українська енергетична біржа. При цьому оформлюють угоду напряму з виробником або с постачальником, який уже купив ресурс.
  • 2.      Покупок не добу після торгової.
  • 3.      Покупок в межах доби.
  • 4.      Балансуючого. Його перевага в тому, що користувач може збалансувати кількість виділеної та отриманої енергії.

Покупкою та продажем електроенергії зацікавлені сторони займаються на УЕБ. Платформа має право оформити двосторонній договір. Під час аукціону на Українській енергетичній біржі всі торгові операції виконуються під контролем законодавства. У своїй діяльності система використовує спеціалізовані програмні продукти, які дозволяють організовувати торги безпечно та надійно.

Продаж енергії на Українській енергетичній біржі – новій етап розвитку ринкових відносин

Якщо виникли питання щодо особливостей продажу енергії, необхідно зайти на сайт www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/kak-prodat-elektroenergiu-na-birzhe-ueb/. Такі дні будуть цікаві тепловим, гідро- та атомним електростанціям, підприємствам, які користуються альтернативними видами енергії. Вигідно реалізувати ресурс можуть також інші учасники ринку. В цьому допомагає Українська енергетична біржа. Кожен учасник може звернутися в комерційну секцію,  в котрій виставлені позиції на купівлю та продаж електроенергії. Фахівці організовують аукціони на підвищення та зниження ціни. Кожен учасник попередню повинен заключити договір з Українською енергетичною біржею. Всі особливості аукціонів  можуть розказати працівники системи. На сайті можна дізнатися інформацію про нові аукціони. Користувачі також можуть підписатися на електронну розсилку, щоб отримувати інформацію своєчасно.