Створення тендерних оголошень для пошуку виконавця на виконання державного замовлення – це досить розповсюджене явище. Більш того – це вже обов’язок всіх компаній, які мають бажання стати учасниками й спробувати отримати дозвіл на виконання державного замовлення. Важливо нагадати, що основний критерій вибору переможця – це економічна вигода. Це означає, що в першу чергу будуть розглядатися найбільш вигідні пропозиції. 

При цьому, до уваги буде також братися й наявність в компанії якихось проблем, судових непорозумінь й тому подібних моментів. Все це може стати реальним приводом для того, щоб обрати не саму вигідну в плані економічної складової пропозицію..

Ознайомитися з переліком оголошень про проведення державних закупівель ви можете на електронних майданчиках за типом сайту tender.uub.com.ua. Це один з давно перевірених ресурсів, якому можна довірятися на всі сто відсотків. Всього до системи ПроЗорро підключено близько 10-ти подібних сервісів, серед яких ви можете обрати той, що сподобається вам найбільше.

Що варто знати про розгляд скарг на тендери?!

Досить розповсюдженим явищем є подання скарг на те, що тендер проводиться з порушенням основ, прописаних в законі Україні. Мова може йти про спеціально заготовлені вимоги під конкретну компанію, або ж вибір учасника, який зробив не вигідну пропозицію в плані економічної складової. Розглядом скарги займається антимонопольний комітет України. 

Саме в його компетенції є робота відповідної колегії, яка розглядає скаргу, та дає свій вердикт. Важливо зазначити, що цей комітет не може зобов’язати організатора закупівель обрати конкретну компанію. 

Все що входить в обов’язки даної структури – це розгляд та чесний вердикт стосовно того, чи було зафіксовано порушення зі сторони організатора тендеру. Відповідно, якщо воно все ж було виявлено, то результати самого тендеру будуть скасовані.

Варто пам’ятати, що мова йде про досить серйозну структуру. Тому, якщо і подавати скаргу на це потрібно мати обґрунтовані підстави, яких буде достатньо для того щоб стати переможцем в цій справі.

Якщо ж ви не зовсім впевнені і в тому, що відомостей у вас достатньо, завжди можна проконсультуватися з цього приводу з юристами. Якщо мова йде про кваліфікованих спеціалістів, то вони зможуть допомогти в вирішенні цієї проблеми.