Сучасна стоматологічна імплантологія пропонує два методи встановлення імплантатів – традиційну двоетапну та інноваційну одноетапну імплантацію. Нижче наведено опис, відмінності та переваги кожного з видів імплантації.
Наразі ціна на зубні коронки та інші стоматологічні послуги може відрізнятися, тому перш за все слід обрати потрібну вам клініку.
Одноетапне протезування
Одноетапна імплантація зубів передбачає встановлення імплантату одночасно з видаленням у лунку видаленого зуба, при хорошій первинній стабільності імплантату на нього відразу ж встановлюється тимчасова коронка, таким чином швидко відновлюється цілісність та функціональність зубного ряду, а також естетика. Повна інтеграція імплантату з кістковою та м’якими тканинами відбувається протягом 3-5 місяців, після цього тимчасова коронка замінюється на постійну.
Перевагами цього методу імплантації можна вважати:
- мінімальні терміни протезування;
- збереження естетики;
- захист ясен від травматизму та дистрофії після втрати зуба;
- збереження жувальної здатності;
- мінімальне рентгенологічне обстеження та вплив анестезії.
Пацієнту не потрібно чекати поки сформується кісткова тканина після видалення, щоб після закінчення 3 місяців встановити імплантат, так само анестезія робиться тільки один раз, ніж забезпечується мінімальний дискомфорт. Проте скористатися методом одноетапної імплантації можна лише у клініці, яка має висококваліфікований персонал – лікаря імплантолога та ортопеда з відповідним обладнанням.
Двоетапна імплантація
Це традиційна методика, яка поки що є більш популярною, технічно доступною та менш дорогою, ніж одноетапна імплантація. Полягає вона в тому, що пацієнту спочатку видаляють зуб, після чого через 3-5 місяців встановлюють імпалантат, який після його повної інтеграції (приживлення) фіксується, постійна реставрація ще через 3-6 місяців. Незважаючи на те, що цей метод більш тривалий та стомлюючий для пацієнта, він:
- призначається тоді, коли одноетапна імплантація протипоказана/неможлива;
- має більш передбачуваний результат та меншу ймовірність дезінтеграції імплантату.
Протезування зубів на імплантах
Зуб, зруйнований карієсом, можна відновити за допомогою коронки. Але як бути, якщо одного чи кількох зубів уже немає? Ще недавно мостоподібні протези на оброблених сусідніх зубах були єдиним можливим вирішенням подібної проблеми. Сучасна стоматологія дозволяє використовувати прогресивнішу методику — протезування зубів на імплантах. Фахівці пропонують пацієнтам виконання цієї операції на найвищому рівні та гарантують результат, який перевершить ваші найсміливіші очікування!
Навіщо потрібні імплантати?
Методика з використанням для протезування імплантатів, запропонована професором Бранемарком у 1965 році, справила справжній переворот у стоматології ХХ століття і має сьогодні великий успіх у пацієнтів, які хочуть повернути втрачені зуби. Суть її зводиться до наступного: у місце, де раніше був рідний зуб, у щелепну кістку вживлюють штучний корінь зуба з титану імплантат. Якщо обсяг кісткової тканини недостатній для надійного кріплення імплантату, то попередньо обов’язково виконують операцію із пластики кістки та ясна, щоб уникнути ускладнень надалі. До імплантату приєднують абатмент (своєрідний перехідник, який з’єднає імплантат з коронкою), а зверху фіксують саму коронку з того матеріалу, який вибере пацієнт: металокераміки, цирконію, кераміки або фарфору. У результаті ми маємо новий зуб, також є сенс поглянути на опцію зубні коронки ціна.