Необроблена деревина в Україні продається 260 лісовими господарствами, що здійснюють регулярне оздоровлення лісів методом санітарної вирубки хворих та сухих дерев. Так на територіях українських лісгоспів утворюється багато деревини, що може бути продана з метою отримання прибутку. Особливості продажу лісу через онлайн торги розписані тут https://megasale.com.ua/auktsion-z-prodazhu-neobroblenoyi-derevyny-na-prozorro-prodazhi-2/.

Етапи придбання лісоматеріалів на електронних аукціонах

Онлайн торги – це найзручніший та найвигідніший спосіб придбання української деревини, яким з 2020 року користується багато деревообробних підприємств та приватних підприємців. Через електронні аукціони, що проводяться на торгівельних майданчиках, акредитованих в системі Прозорро, продається будь-яка деревина: ліс-кругляк, дрова, технічна деревина та інші лісоматеріали. Для того, щоб стати власником потрібного об’єму деревини того чи іншого сорту, потрібно в першу чергу обрати електронний майданчик. Він повинен бути зручним для роботи та при цьому бути акредитованим в системі Прозорро. Таких майданчиків наразі налічується понад 40.

Обирати торгівельну платформу також потрібно на основі якості сервісу, тобто консультаційних та інших видів послуг. Після того, як потрібний майданчик буде знайдено, необхідно пройти просту процедуру реєстрації, яка займе небагато часу. Разом з реєстрацією учаснику торгів потрібно буде пройти ще одну процедуру – кваліфікацію. Вона представляє собою перевірку документів.

Лише після цього можна обирати потрібний товар. Шукати його можна за допомогою спеціальної системи фільтрів або можна скористуватися допомогою персонального менеджеру. Якщо потрібного лоту не виявилося в системі, варто оформити електронну розсилку. Тоді як тільки потрібне майно з’явиться, вас відразу про це повідомлять.

Якщо ж необхідний вид деревини є в наявності, то слід уважно ознайомитися з його описом: класом якості, сортом, об’ємом, початковою вартістю, тощо. Якщо вас все влаштує, то можна подати заявку, щоб стати учасником торгів. Але перед цим система попросить сплатити гарантійний внесок, який зазвичай становить 5% від початкової вартості лоту. В назначений системою час потрібно буде зайти в особистий кабінет, щоб прийняти участь у торгах. Перемагає той, чия цінова пропозиція буде найвищою. За будь-якими питаннями учасник торгів може звернутися до менеджеру торгівельного майданчику.