Директор ДП «Прозорро» Василь Задворний, директор ДП «Прозорро Продажі» Олексій Соболєв і народний депутат Олександр Горенюк в присутності заступника міністра Мінекономіки Світлани Панаіотіді на минулого тижня уклали меморандум про співпрацю в сфері розвитку української системи автомобільних перевезень пасажирів. Згідно з укладеною угодою, буде розроблена прозора і ефективна система для ринку автоперевезень, максимально відповідає стандартам Євросоюзу.

Для чого був укладений меморандум?

На даний момент в області автоперевезень, є гострі проблеми, з якими щодня стикаються громадяни:

  1. Низька якість транспортного обслуговування і транспортних засобів;
  2. Заплутана система формування тарифів;
  3. Велика частка тіньового ринку і т.п.

Електронні системи, що вже довели свою ефективність в діджіталізаціі інших ринків, можуть допомогти вирішити ці проблеми, а ще підвищити рівень довіри населення до держави в області автомобільних перевезень. Також, це забезпечить добросовісну конкуренцію між перевізниками і запобіжить корупцію.

Як буде використовуватися розроблена система?

Підписанти домовилися про співпрацю у створенні ефективної нормативно-правової бази, спрямованої на реформування української системи автомобільних перевезень. Таким чином, галузь переведуть у формат онлайн-аукціонів: товари і послуги для потреб перевізників будуть закуповуватися за допомогою проведення публічних тендерів Prozorro. А право на здійснення перевезень буде реалізуватися на аукціонах ПРозорро.Продажі.

Робота системи автоперевезень зі зрозумілих прозорими правилами забезпечить громадянам якісний сервіс, обґрунтовані тарифи та можливість в будь-який момент перевірити, який перевізник і на яких умовах отримав право перевезень. Це обернеться користю і для держави, яке нарешті зможе отримувати повноцінні надходження в бюджет країни від сфери автомобільних перевезень

Вся інформація про торги на біржах та електронних платформах є на сайті Асоціації aeaep.com.ua. На сайті у кожного є можливість спостерігати за змінами в системі електронних платформ та бірж. Приєднатися до Асоціації кожен бажаючий може вже сьогодні. Платформа дає можливість поступово отримувати знання про торги та отримувати досвід.