Алгоритм проведення процедури електронних торгів залежить від декількох факторів. Основний момент, що може вплинути на послідовність дій – це сам напрямок в торгах. Говорячи саме про сучасні електронні торги, то в потенційних учасників є величезний вибір напрямків.
Більш того, кількість напрямків, в яких проводяться торги електронного формату, лише зростає. Реалізація земельних ділянок – це гарний приклад того, наскільки швидко можуть популяризуватися напрямки в торгах. У даному випадку, важливим кроком став запуску відкритого ринку землі.
За посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/aukcion-zemelqnyh-dilyanok-skoro-startuje-na-prozorro-prodazhi ви можете знайти реальні приклади оголошень. Ознайомившись з умовами для участі в таких торгах, у вас є змога пройти реєстрацію на сайті акредитованого електронного майданчика та подати свою цінову пропозицію.
Ще один приклад перспективного напрямку в електронних торгах – це продаж майна банкрутів. Це ті торги, де на лот може виставлятися майно державної компанії або організації, що втратила кошти й стала боржником.
Коли справа доходить до стадії банкрутства, компанія має право надіслати заяву до органів влади з метою організації електронних торгів, на яких будуть розпродані всі активи.
Лише у випадку, якщо ця заява отримує схвалення, організація отримує право на те, щоб проводити подібні торги.
Говорячи про те, які лоти можна знайти на таких аукціонах, то їх можна дуже просто перерахувати, опираючись на приклади реальних оголошень компаній-банкрутів:
- Транспорті засоби – це може бути наземна, водна або ж повітряна техніка, яка знаходилась в особистому або ж організаційному користуванні;
- Підприємства – це можуть бути цілі заводи, фабрики, цехи й тому подібні об’єкти;
- Обладнання та спеціалізована техніка – в залежності від напрямку діяльності компанії, це може бути обладнання різного типу, починаючи зі звичайної комп’ютерної техніки та закінчуючи спеціалізованими приладами;
- Техніка – до цієї групи можна віднести побутові прибори, електроніку й так далі;
- Цінні папери – це ще один приклад того, що майно банкрутів може бути справді цікавим і це навіть стосується інвесторів;
- Об’єкти нерухомості – це можуть бути житлові або промислові приміщення.
Це всього лиш декілька прикладів того, які саме лоти можна знайти на торгах з банкрутства в ПроЗорро.
Важливим етапом для кожного новачка, який вперше бере участь в торгах, є вибір електронного майданчика. Також, важливо ознайомитися з основними юридичними моментами, що будуть корисними при оформленні тендерної документації та формуванні заявки для участі в торгах.
Всі ці моменти є справді важливими і потребують серйозного підходу. Незалежно від того, про яке саме майно банкрутів йде мова, учасники таких торгів повинні аналізувати такі оголошення й приймати зважені рішення стосовно доцільності подачі заявки.
Чому учасник може бути дискваліфікований від участі в торгах
Дії замовника, що створює лот з електронними торгами, детально контролюються органами в системі ПроЗорро. Відповідно, навіть за самі дрібні порушення доводиться відповідати. Часто, організаторам доводиться дискваліфікувати учасників і це той самий випадок коли на замовників подається велика кількість скарг та вимог.
Є ситуації, коли організатор може дискваліфікувати учасника без вагомої причини і в такому випадку користувач може швидко оскаржити це рішення. Зробити це можна як на сайті енергетичної біржі України, так і на будь-яких інших акредитованих майданчиках.
Є ж і зворотні ситуації, коли дії замовника є цілком законними і мають чіткі підстави для прийняття такого рішення.
Для прикладу, можна навести наступні приклади, коли дискваліфікація учасника буде вважатися нормою:
- Надання недостовірної інформації – це означає, що в своїй заявці користувач надав інформацію про себе, діяльність, фінансове положення або ж інші моменти, що не відповідає дійсності;
- Проблеми з документацією – наявність серед тендерного пакету підроблених документів є досить серйозним приводом для дискваліфікації;
- Порушення часових рамок – несвоєчасне завантаження пропозиції, несплата гарантійного внеску або виконання цієї умови з запізненням. Все це також може призвести до обґрунтованої дискваліфікації.
Є також і додаткові критерії, що можуть бути пов’язані з правопорушеннями, але це потребує окремого розгляду.
Як знайти відповідь на питання з участі в біржових торгах
Дана процедура вважається трішки складнішою в порівняні зі звичайною процедурою. Користувачі, які мають питання, що стосуються участі в таких торгах, можуть керуватися двома варіантами розвитку подій:
- Пошук коментарів – мова йде про інших учасників, які знаходились в схожих ситуаціях і змогли знайти відповідь на свої запитання;
- Звернення до технічної підтримки – це більш швидкий та надійний спосіб і консультація з фахівцями часто допомагає у вирішенні таких запитань.
Учаснику залишається лише обрати спосіб зв’язку з технічною підтримкою, серед тих, що є доступні на електронному майданчику.