Невід’ємні етапом ліквідації банку вважається продаж права вимоги за кредитами. Лишається можливості розпорядження заставних активів можна вже після того, як керівництво попереднє повністю знімають з зовнішнього управління або ж позбавляють ліцензії. Повернення кредитного портфеля практично неможливий, як і відсотки, а також і позики.
Саме тому падає вибір на переуступку з дисконтом, в такому випадку можливо хоча б повернути частину коштів, які були під позикою.
Які зміни відбулися в процедурі з кредитними зобов’язаннями?
Національний банк України у 2014 році ухвалить спрощення для правил на кредити. Більш того, банк зняв обмеження на можливість продажу боргових зобов’язань для інших банків. Тому на даному етапі відступлення права вимоги повністю допускається і для юридичних осіб, які не отримали ліцензію. Але самі позичальники не мають можливості викупити свій борг з дисконтом.Щоб стати учасником торгів достатньо перейти на сайт uub.in.ua, та пройти реестрацію.
За деякими припущеннями можна зробити висновок, що «токсичні» активи допускають лише етап списання, але це не так, невеликий відсоток з прострочених кредитних зобов’язань буде стягнуто і утримувач зацікавлений в постійному і швидкому отриманні коштів, тому позбутися проблемного активу для нього буде найлогічніше , найлегше зробити це за допомогою переуступки права.
Можна викупити кредит з дисконтом в 90% номіналу, навіть після переуступки права є можлівість реалізувати активи за певною ціною, яка буде перевищувати вартість викупу і принесе покупцеві певного роду вигоду.
Як купується проблемний борг?
Коли позичальник хоче купити свій кредит, то йому слід ознайомитися з деякими етапами, в першу чергу ознайомитися з моментом реєстрації і також з роботою в конкретній системі. При цьому, можна викупити борг у банку, який є його власником і знаходиться на етапі ліквідації, все це слід робити через певний сервіс.
Завдяки спеціалізованому сервісу, покупець може вибирати певні кредитні зобов’язання:
- з частковими забезпеченням (у вигляді юридичної або физ.лица);
- без забезпечення;
- за рахунок забезпечення у вигляді заставного майна (наприклад, нерухомості або устаткування підприємства і т.д.).
Ступінь надійності кредиту зазвичай позначається запорукою, банк може бути власником чужих активів, але при цьому має потребу у фінансуванні. Чи вигідно купувати такий борг залежить від аналізу ситуації.